Evden çıkarken kombiyi açık bırakmayın

Kalorifer Kedi kombi

Malum kış aylarındayız. Üşüyoruz, kimi zaman da titriyoruz. Evde bir şey yakmadan yaşamak zor. Bazıları doğalgaz sobası, bazıları bedava kömürle yakılan soba, bazıları elektrikli ısıtıcı (artık adı UFO oldu anasını satayım), bazıları klima, bazıları battaniye ile ısınıyor.

Sonuçta hükümet durmadan doğalgaza zam yapıyor, vatandaşın sırtına biniyor. Evinde kalorifer olanlar da ya kombi ile ya da merkezi sistemle ısınıyor. Merkezi sistemde yakıt tasarrufu yönetici ve kapıcıya kalıyor.

Peki ya siz de kombi varsa?

O zaman ne kadar yakıp yapmamanız sizin elinizde. Böyle güzel bir avantajınız varken mal gibi evden çıkarken kombiyi açık unutursanız, siz evde yokken gaz cayır cayır yanmaya devam eder. Sonuçta boşu boşuna para ödemiş olursunuz ve ay sonunda gelen faturanız içinizi ısıtmaz.

Bu sebeple siz siz olun, evden çıkarken kombiyi açık unutmayın. Paranıza yazık…

Bye…

1 yorum

Bir Yorum Yazın

  • Kombili evlerde yaşayanların, evden çıkmadan önce kombiyi düşük sıcaklıkta açık bırakmasını, böylelikle kalorifer borularının sıcaklığını muhafaza edebilmesini, eve gelindiği vakit boruların ısınma sürelerinin bu sayede azaldığını ve sonuç olarak soğuk kalorifer borularını ısıtmakla harcanan zaman ve enerjiden tasarruf sağlanacağını duymuştum ?

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe