Kan kaybeden Twitter, New York’ta açık hava reklam kampanyası başlattı

Twitter

Sosyal medya devlerinden Twitter, son dönemde aktif kullanıcı sayısındaki düşüşün önünü kesebilmek için ilk defa offline mecraları kullanarak, açık hava reklam kampanyası başlattı.

Soru ve ünlem işaretleri kullanan kampanyada Twitter, “şimdi, “canlı” ve “neler oluyor” mesajlarını ön plana çıkarıyor.

Twitter Outdoor Ads

Twitter’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Leslie Berland, kampanya hakkında bir blog yazısı yazdı ve metro istasyonları, Watts Caddesi, Canal Caddesi, 36. Cadde, 5. ve 6. Meydan’da yer alan billboardlarda kampanyalarının olduğunu söyledi.

Twitter, Haziran ayında yaptığı bir araştırmanın sonucunu paylaştı. Açıklamada araştırmaya katılanların yüzde 90’ının Twitter markasını bildiğini duyurmuştu. Araştırmaya katılan insanların neredeyse tamamı Twitter’ı neden ve ne için kullandıklarını bildiğini söyledi. Twitter, yeni kampanyasıyla insanların daha fazla sosyal ağa katılımlarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Twitter Tweet

Twitter online dünyadan çıkıp offline dünyada kampanya yapan ilk sosyal medya şirketi değil. Snapchat’in sahibi Snap Inc, piyasada sundukları ilk donanım cihazı hakkında açık alanda reklam kampanyası düzenlemişti. Ayrıca Snapchat filtreleri ve logosunu ön plana çıkarak bazı kampanyalara imza atmıştı.

Snapchat, son dönemde yaptığı atakla Twitter’ın aktif kullanıcı sayısını geçti. Bu gelişme üzerine çalışanlarına bir iç yazışmayla seslenen Twitter CEO’su Jack Dorsey, hayatın kısa ve her günün önemli olduğunu belirterek, “İnsanlar Twitter’ı her gün kullanıyor ve en iyi halimizi bekliyor” şeklinde mesaj yazdı.

Yatırımcıların son dönemde iyiden iyiye baskılarını üzerinde hisseden Twitter, Pazar akşamı Clinton ve Trump arasında gerçekleşen televizyon düellosu sırasında gönderilen 17 milyon tweet ile biraz olsun nefes aldı.

Twitter Stock

Pazartesi günü Twitter borsayı hisse başına 18$’lık piyasa değeriyle kapattı ve yüzde 12 değer kaybetti. Twitter hisselerini satın almak isteyen potansiyel alıcılarda da düşüş var. Google, Salesforce ve Disney’in Twitter’la ilgilendiği biliniyordu ancak artık piyasalarda sadece Salesforce’un Twitter’a ilgisinin kaldığı şeklinde dedikodular var.

Salesforce CEO’su Mark Benioff, Twitter’a neden ilgi duyduklarını şu şekilde açıklıyor: “Twitter büyük bir müşteri-hizmetleri platformu… Bu satın almak için bir sebep değil ama düşünmek için bir sebep. Şu an satın alırım ya da almam şeklinde kesin konuşamıyorum.”

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe