Taahhütsüz, özgür, en hızlı ve en bol internet için TurkNet

TurkNet

Bol adil kullanım kotalı, en yüksek hızlı ve en kârlı “internet ve telefon bir arada” paket TurkNet‘te…

Özgür iletişim… Bugün herkesin ihtiyacı olan bir kavram… İletişim bizim için vazgeçilmez bir olgu… İnsanlık var olduğundan beri iletişim de vardı… Duman, hayvanların kullanımı (posta güvercini), posta arabaları, telgraf, telefon, cep telefonu derken hayatımıza internet girdi. Hem de öyle bir girdi ki, artık onsuz yaşayamıyoruz.

İnternet ile iletişim hiç olmadığı kadar hızlı, hiç olmadığı kadar canlı… Saniyede dünyanın her yeriyle gerçek zamanlı olarak görüntülü, sesli konuşuyor, yazışabiliyoruz. Dünyanın her yerine tek tıkla postamızı yolluyor, içerisine fotoğraf, video ne olursa ekliyoruz. Oturduğumuz koltuktan, tüm dünyadaki oyuncularla çevrim içi oyun oynuyor, kapışıyoruz. Tüm filmlere, dizilere, müziklere tek tıkla ulaşıyoruz. Sosyal medya, bloglar ile artık herkes basın mensubu… Tüm dünyadan gelişmeler, bir film şeridi gibi anlık akışlarla gözümüzün önünden geçiyor…

Tüm bunlara dünya ve insanlık için çok kısa sayılabilecek bir zaman dilimi içerisinde kavuştuk. Öyle ki, belki 30 yıl önce birçok kişi şu an geldiğimiz bu durumu hayal bile edemezdi… Ancak o kadar hızlı olan bu değişime, doğamız gereği bir o kadar hızlı adapte olduk ki, artık internet olmadan bir yaşam sürmek çağımızın insanı için neredeyse imkansız…

İnternet kullanırken hız ve kapasite ihtiyacımız her geçen gün artıyor. Her geçen gün daha fazla veri kullanıyor, daha fazla hız istiyoruz. Bunun için en doğru internet paketini, en iyi fiyata kullanmalıyız.

İşte tam bu noktada sizlere önereceğim bir ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) var. Türkiye’nin en eski ve köklü ISS’lerinden biri olan TurkNet, özgür ve cesur iletişim politikasıyla taahhüt derdi olmadan, kullanabileceğiz en yüksek hızı, diğer operatörlere göre en yüksek Adil Kullanım Kotası (AKK) ile ayda sadece 59.90 TL fiyattan sizlere sunuyor.

İletişim deyince tabii ki, sadece internet kullanımı söz konusu değil. Ev telefonu, kesintisiz olması, en berrak konuşma imkanına sahip olması, başınızı ağrıtmadan uzun uzun konuşma imkanı sunması, cep telefonu gibi şarj konusunda sıkıntı yaratmaması gibi sebeplerle halen oldukça önemli bir ihtiyaç. TurkNet’in 59.90 TL’lik paketiyle sadece internete değil, aynı zamanda hiçbir ekstra ücret ödemeden aylık her yöne 1000 dakika konuşabileceğiniz ev telefonuna da sahip olacaksınız. Her yöne tabirinden kastım, ister cep telefonu, ister ev-iş telefon numaralarını arayabilirsiniz. Hatta birinci kademe yurt dışı aramaları da bu 1000 dakikalık pakete dahil…

TurkNet, hız limiti konusunda da oldukça avantajlı… Biliyorsunuz birçok operatör sizi 8-16 Mbps gibi hız limitleri kullanmaya zorluyor. TurkNet için ise hız ekstra fiyatlanması gereken bir kavram değil. Bu sebeple size bulunduğunuz bölgede altyapının desteklediği en yüksek hızı sunmayı taahhüt ediyor. Örneğin bulunduğunuz yerde 32 Mbps vDSL bağlantısı destekleniyor. Siz aynı fiyata 32 Mbps hızı kullanıyorsunuz, bunun için de ekstra bir ücret ödemiyorsunuz.

AKK ya da diğer bir deyişle AKN (Adil Kullanım Noktası) kavramına bir parantez açmak istiyorum. Bildiğiniz üzere tüm operatörler, size kullandığınız paket karşılığında belli bir adil kullanım hakkı tanıyor. Bu kotayı aştıktan sonra da hızınız 3 Mbps’e düşürülüyor ve siz internet kullanmaya düşük hızda devam ediyorsunuz. Ay sonunda ise hızınız tekrar yükseltiliyor.

TurkNet dışındaki diğer operatörlerde genel olarak paketlerde verilen AKK, 50GB… Bazı yüksek ücretli paketlerde bu 75, 100 GB’ta kadar çıkabiliyor. Elbette daha da öderseniz, bu artabilir. Ancak TurkNet, bahsetmiş olduğum aylık 59.99 TL fiyata, 150 GB AKK hakkını standart olarak veriyor. Bu rakam tüm sektörde verilen en yüksek, en bol ve en kârlı AKK limiti… AKK limitinin çok olması indirdiğiniz filmlerden, dizilerden, canlı izlediğiniz içeriklerden, online oyunlardan ve örneğin Play Station Store gibi kaynaklardan indirdiğiniz oyunlardan daha uzun süre yüksek hız ile yararlanmanız demek… Kısaca TurkNet kullanırsanız daha bol bir AKK hakkınız olacak ve daha keyifli internet deneyimi yaşayacaksınız.

“TurkNet bu avantajları, bu fiyata nasıl sunuyor?” diye sorabilirsiniz. Hemen yanıtı veriyorum. Operasyonel masraflarını azaltan TurkNet, bunu en uygun fiyata en hızlı ve en bol interneti sunarak, direkt olarak tüketiciye olumlu yönden yansıtıyor. Örneğin TurkNet artık bayilerle çalışmıyor. Tüm başvuruları internet üzerinden alıyor. Modem gibi tüketicinin tercihi olabilecek ve genelde herkesin birden fazla sahip olduğu bir cihazı size satmıyor. Dilerseniz ekstra ücret ödeyerek TurkNet’ten modem satın alabilirsiniz.

Ve gelelim TurkNet’in en büyük bombasına… Biliyorsunuz neredeyse tüm operatörler internet aboneliklerinde sizi belirli taahhütlere zorluyorlar ve en az 2 yıl süreli sözleşmelerle, hizmetten memnun olun ya da olmayın sizi bağlıyor ve başka bir operatöre geçmenizi önlüyorlar. Siz çıkmak isterseniz size yüklü bir fatura çıkararak, ceza veriyorlar. Siz de bu tutardan korktuğunuz için cayıyor ve memnun olmasanız da aynı operatörde kalmaya devam ediyorsunuz. TurkNet’te ise taahhüt yok. Dilediğiniz her an kullanımı sonlandırabilir, her hangi bir ceza ve yaptırımla karşılaşmadan aldığınız hizmeti iptal edebilirsiniz.

Bir de “Aktivasyon Ücreti” denen bir olay var. Örneğin siz X operatörden internet hizmeti satın aldınız. Sizden aktivasyon ücreti adı altında bir ücret talep ediliyor. Aslında operatörler bu ücreti almadıklarını söylüyorlar. Ancak siz iki ay sonra memnun kalmayıp internetinizi başka bir operatöre taşıdığınızda, size 96 TL ile 192 TL arasında aktivasyon ücret bedeli yansıtılıyor.

TurkNet’te ise aktivasyon ücreti denen bir kavram yok, bu yüzden herhangi bir abonelik iptali sırasında aktivasyon ücretinin size yansıması gibi bir durumla asla karşılaşmıyorsunuz. İşte ben buna gerçek anlamda “Özgür İletişim” derim.

TurkNet’in bahsetmiş olduğum avantajlarından yararlanmak isterseniz, aşağıdaki linkleri kullanarak anında başvuru yapabilirsiniz.

https://turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-abonelik-1/

https://turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-icin-sizi-arayalim/

TurkNet Çağrı Merkezi: 0850 288 80 80

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe