Beraber yarattığımız bu enerji, geleceği aydınlatmaya devam etsin…

Günlük

Yukarıdaki başlık sadece Akbank reklamında duyduğum repliktir ve bu yazıyla hiçbir alakası yoktur.

Merhaba günlük,

Yorgunum, havalardan mı bilmem enerjim düştü gene ama ne bileyim çalışmak istiyorum devamlı fakat vücudum izin vermiyor. Biraz dinlensem iyi olacak herhalde. Hiç sevmiyorum ‘tembel teneke’ olmayı fakat işte 10-12 saat geçiren biri olarak ister istemez yoruluyorum.

O yüzden sana yazamadım bir süredir… Fakat bu hiç yazmayacağım anlamına gelmez. Seninle konuşmayanı hayatımda neler değişti ya da değişmedi ondan biraz bahsedeyim.

İşle alakalı çok fazla çalışmaya başladım. Artık daha çok yoruluyorum ve daha geç çıkıyorum işten. Gazetenin yeni formatı yorucu ve üzerinde çok çalışmak, ince eleyip sık dokumak gerekiyor.

Ayrıca, yazı yaz, haber seç, haber oku, fotoğraf seç, haberi kısalt, uzat, sonra içine duygu kat ve onu okuyucunun tat alacağı hale getir ve en son tashih yap.

Kolay değil hepsini bir arada götürmek. Sayfa sayısı da çok ama ben işimi seviyorum. Boş durmaktansa işte devamlı bir şey yapmak çok daha fazla hoşuma gidiyor. Sadece bu kadar yorulmasam ve kendime de biraz zaman ayırabilsem ve eve geldiğimde bir şeyler yapmaya enerjim kalsa daha iyi olurdu. Dolayısıyla, gece geç saate kadar oturmak zorunda kalıyorsun kendin için bir şeyler yapmak istersen ve bu da giderek yorgunluğu artırıyor.

Yarın iş yok mesela ama ben bittim. Bittiğimi hissediyorum çünkü yorgunluktan iç organlarım ağrıyor. Onlar diyor ki bana, “Alp biraz bizi dinlendir artık yoksa iflas edeceğiz.”

Haklılar da… Özellikle beynim çok şikayetçi bu durumdan. Kapasitesini aşındırmaya başladım gene çünkü…

Neyse böyle zamanlar hep oluyordur önemli olan enerjiyi geri toplayabilmek. Bende bunu yapabiliyorum zamanı geldiğinde.

İş dışında pek fazla bir şey yok hayatımda. İşte fırsat oldukça buraya yazıyorum. Ve de bir şeyler eklemeye çalışıyorum. E-bülten göndermeye başladım ama o iş de yorucu. Hazırlamasından çok göndermesi yorucu çünkü sorun var. Kaç gündür de çözemedim o işi. Ve buna da çok kıl oldum.

Hazırlaması 2-3 saat alırsa, göndermesi 2 gün sürüyor çünkü. O işi çözmeden de yenisini hazırlamak istemiyorum.

Onun dışında program gelişmesi için haber bekliyorum. Umarım o iş yakın zamanda sonuçlanır ve farklı bir şeyler yapmaya başlarım.

Müzik de fırsat oldukça devam ediyor ve edecek.

Şimdi bir bira açtım ve yatmadan önce biraz keyif yapmak istiyorum. Yarın halim olursa temizlik yapacağım. Olmazsa yapmayacağım, öbür güne bırakacağım.

Sabah ola hayrola…

See you,
Alp…

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe