Evet sıra sana geldi

Günlük

Selam günlük,

Öncelikle seni neden ihmal ettim gene ondan biraz bahsedeyim istersen.

Bu aralar siteye yeni içerik eklemekten çok, yeni özellikler eklemeye, geliştirmeye kasıyorum çünkü. Haliyle onlar da vakit alıyor. Çünkü hazır kodları modifiye etme, kendi isteklerime göre uyarlamam gerekiyor.

2-3 gün uğraştım ve siteye kullanıcıların e-posta listesine kaydolmalarını sağlayan bir bölüm ve mini testler çözmelerini sağlayan bir başka bölüm ekledim.

Mini test işi beni çok yordu ve bugün neredeyse tüm gün onunla uğraştım. Eklenti maalesef sırf sayfalar için geçerliydi ama ben testleri yazılara gömmek istiyordum ve saatlerce uğraşarak istediğimi yaptım. Artık sitede istediğim kadar testi ‘Mini Testler’ kategorisinin içinde yayınlayabileceğim.

Fakat, testleri hazırlamak da baya vakit alıyor. Bugün sadece deneme amaçlı bir sinema testi hazırladım. Yeni testler fırsat buldukça ekleyeceğim. Eğlenceli ve insanların çözerken keyif alacağı testler hazırlamak istiyorum. Tabi arada ciddi bilgiye dayalı sorular da olacak.

Bu işin en keyifli yanıysa, sanırım testleri hazırlarken yeni bilgiler öğrenmek olacak.

Neyse işte, daha eklemek istediğim birkaç özellik daha var. Bu arada yazı olarak da koyacak şeyler o kadar birikti ki, bakalım yarın artık tam gün bir mesai yapacağım ve elimden geldiği kadar çok işi halletmeye çalışacağım. Malum Pazar iş başlıyor ve iş günleri fazla ilgilenemiyorum siteyle. Bu ara en az 12 saat kalıyorum gazetede çünkü.

Onun dışında bugün Ersin geldi. Saat 10.00’a kadar bendeydi. Uzun zamandır görmemiştim, özlemişim. Japonya uçuşu veriyorlarmış ona hep artık. Tokyo, Osoka gidiyormuş. Gittiğinde de 3,4 gün orada kalıyormuş. Bana Japonya’yı anlattı. Japonca’yı da baya ilerletmiş bu sayede. Sevindim onun adına.

Biraz Japonca konuştuk onunla, hâlâ hatırlıyorum anasını satayım.

Neyse saat şimdi 05.38 günlük. Yorgun ve argınım artık.

Başım bir ton ağrıyor.

Uyusam iyi olur.

Yarın görüşmek üzere…

Sevgiler,
Alp…

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe