Cansel Bahşi kitabı, içsel dünyaya keyifli bir yolculuk: “Mina’nın Yolu”

Yeşil Yol

Mart ayında Butik Yayıncılık’tan çıkan Cansel Bahşi’nin Mina’nın Yolu adlı kitabı, okur severlerle buluşuyor. Okurlara yeni bir dünyanın kapılarını açan Mina’nın Yolu, ‘ben’ bilincinden ‘birlik’ bilincine doğru gelişen içsel yolculuğumuzu masalsı bir tarzda anlatıyor.

Mina’nın Yolu,  zihin ve duygu dünyalarına yapılan fantastik yolculuklar ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak. Kitapta, gerçek ve hayal arasındaki geçişlerle, kişisel gelişim kitaplarının öğretici durağanlığından çıkılıyor; sürükleyici ve eğlenceli bir anlatım sağlanıyor. Yazarın akıcı ve sade bir üslup kullanması da okuyucuları kolaylıkla kitabın içine çekiveriyor.

Cansel BahşiYazar Cansel Bahşi, “Mina’nın Yolu, özümüz ve varoluş ile daha uyumlu hale gelmemiz için bizi rehberlerimiz ile tanıştırıyor. Rehberlerimiz ile yapacağımız sohbetler sayesinde iç sesimizi nasıl daha net duyabileceğimizi anlatırken seni, sana açıyor” şeklinde ilk kitabını anlatıyor. Hayatımızda yaşadığımız çıkmazların, dönüşüm için birer fırsat kapısı olabileceğine inanan Bahşi, “Bunun için artık bakmak yerine görmeyi seçmeliyiz. Zihnimizdeki düşünce ve yargılarımızın farkında olarak bakış açımızı değiştirdiğimizde dönüşüm başlıyor demektir. Dönüşüm yolculuğu, küllerinden yeniden doğan bir ANKA kuşunun habercisidir” diyor.

Cansel Bahşi’nin kitabından bir alıntı;

“Saatin erken olmasına aldırmadan yatağımın üzerindeki kıyafetlerimi elimin tersiyle yere doğru savurduktan sonra yorganımın içinde büzüştüm. Sıkıca örtüp üzerimi, kafasını toprağa gömüp kaybolduğunu zanneden devekuşları gibi görünmez olduğumu umdum. Bir yandan ağlıyor, bir yandan da Allah’a haykırıyordum:

 “Söyle bana BEN kimim? BEN neden var oldum? Varlığım en sevdiklerimi bu kadar üzerken ben nasıl mutlu olurum? Bana bir işaret gönder. Bir yol göster. Çıkmazdayım. Çözemiyorum. Yoruldum” derken ağlamaktan yorulmuş olmalıyım ki bir anda sızmışım öylece…

Dilek kapısı diye bir şeyden bahsederler. Doğru zamanda doğru yerde dileklerine dikkat et. Gerçekleşirmiş. Benimki de öyle oldu. O geceden sonra yaşadıklarım rüya mıydı, yoksa gerçek mi ya da hangisi rüya, hangisi gerçek hiçbir fikrim yok. Şimdi sadece şükür var. Şükür ve lütuf…” Mina

Cansel Bahşi Kimdir?

Cansel Bahşi, 1981 yılında 4 çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Orta halli bir ailenin ortanca çocuğu… İstanbul’da geçirdiği çocukluk yıllarında kız kardeşleri ve anneciği ile yaptıkları mutfak masası sohbetleri en çok iz bırakan anıları arasındadır.

Sayılara olan merakı onu mühendislik fakültesine yönlendirdi ve İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü derece ile bitirdi. 2008 yılında Türk Telekom Ailesi’ne katılan Bahşi, öncelikle Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü’nde ürün yönetimi alanında görev aldı. Kendini ve hayatı keşfetme arzusu hep onunla olduğundan 2007 senesi itibarıyla bir yüzleşme, farkındalık ve kişisel gelişim yolcuğuna çıktı. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok workshop ve eğitim programına katılarak Koçluk Sertifika programını tamamladı. Bu aşamadan sonra eğitim alanına geçerek iş hayatında yönünü değiştirdi ve kendi dönüşüm yolcuğunda edindiği bilgi ve deneyimleri paylaşmayı hedefledi.

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe