Fenerbahçe maçındaki manzaranın sorumluları tutuklandı…

Fenerbahçe - Galatasaray

Son zamanlarda duyduğum hiçbir haber bana bu denli “Helal olsun” dedirtmemişti. İyi oldu, hatta “çok güzel” oldu. Bazılarının bildiği, çoğu kişinin bilmediği üzere ben Galatasaray taraftarıyım. Ancak, bu benim memleketin en güzel statlarından birinin (Fenerbahçe – Şükrü Saracoğlu) fotoğrafta görmüş olduğunuz kişiler tarafından yakılmasını hoş karşılayacağım anlamına gelmez. Hatta, büyük bir öfkeyle karşıladığımı söyleyebilirim. Bazılarınız bana “Sana ne” diyebilir, varsın desin, önemli değil. Ama ben ülkemde sebebi ne olursa olsun böyle saçma sapan hareketlerin olmasını istemiyorum.

Fenerbahçe maçında Şükrü Saracoğlu stadında seyirciler tarafından çıkarılan yangınTakımın yenilmiş olabilir, son dakikada tek golle şampiyonluktan olmuş olabilir, hatta ve hatta yanlış anons sonucunda 3 dakikalık yalan bir şampiyonluk sevinci de yaşatılmış olabilirsin ama hiçbir neden kızgınlığını, öfkeni kendine ait olmayan bir maldan çıkarmanı meşru kılamaz. Koltuklara zarar vermek, yakıp yıkmak hiçbir halta yaramaz, aptallıktır, geri kalmışlıktır, sapıklıktır.

Futbolun içinde kazanmak ve kaybetmenin  olduğunu bilemeyen, her fırsatta olay çıkarmak için bahane arayan, takımlarına iyi gün dostu olup kötü günde her türlü rezilliği yapmaya hak gören bu zihniyeti yaratanın kimler olduğu, neden ülkemizde bu tip insanların olduğu konusu da çok açık ama şu an ben rezilliği sadece yapanlar gözünden değerlendiriyorum.

Atıp tutan yöneticilere, insanları şiddete ve sürekli kazanma hırsına iten medyaya, eğitim veremeyen ve işsiz, güçsüz boş bir gençlik yaratan yetkililere daha sonra söveceğim.

Son sözüm; bu tipler hangi takım taraftarı olursa olsun bu tip olaylardan sonra yakalansın ve içeri atılsın ve bir daha statlara sokulmasın lütfen. Yaptıkları şeyin mal kaybı dışında can kaybı da yaratabileceğini düşünmeyen bu tarz kişilerin taraftar olma hakkına sahip olduklarına inanmıyorum…

Hoşça kalın…

Yorum ekle

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe