Yanındayım Ömer Üründül!

Ömer Üründül

Bir Ömer Üründül muhabbeti gidiyor yazılı basında ve internet sitelerinde. Yok kötü yorumculuk yapıyormuş, yok klişe laflar ediyormuş, yok efendim futbol bilgisi yokmuş… Bir ton safsata… Memlekette konu kalmadı herhalde (ki her gün onlarca abuk, sabuk konu çıkıyor maşallah) herkes işi gücü bırakmış Ömer Üründül’e çakabildiği yerden çakıyor, belden aşağı vuruyor.

Ben Ömer Üründül Bey’i tanımam, etmem. Kendisini bugüne kadar sadece ekranlarda gördüm. Uzun yıllardır ATV ve TRT’de yayınlanan maçlardaki yorumlarını dinliyorum.

Ömer Üründül
Ömer Üründül

Bazen anlamsız laflar etse de, değişik tepkiler verse de Ömer Üründül hiçbir zaman beni rahatsız etmedi. Aksine onun yorumlarını maç sırasında dinlemekten keyif aldım. Televizyona çıkıp yorum yapan ve yaptığı sanan birçok kişinin tamamen zırvaladığı bir dönemde Üründül’ün bazen maça fazla kendini kaptırmasından dolayı ağzından çıkan küçük anlamsızlıklar benim için maçı daha da zevkli kılan faktörlerden biriydi. Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama önemli bir golü atıp zafer kazandıktan sonra “heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy” diye bağırarak sevincini göstermesi kişisel maç izleme geçmişimdeki en unutamadığım anlardan biri oldu.

Dediğim gibi ben kendisini tanımasam da sevdim. Tarafsızlığı, dürüstlüğü ve beyefendiliğiyle televizyonda görmekten zevk aldığım ender yorumculardan biri olan Ömer Üründül, isterse futbolla ilgili en ufak anlamlı bir laf etmesin yine de o ekranlarda olmayı, yıllardır medyada yorumcuyum diye geçinip bir takımın amigoluğunu yapanlardan, belden aşağı esprilerle prim yapmaya çalışanlardan, reyting almak için kavga ortamı yaratanlardan ve her boku ben bilirim havalarına girenlerden çok daha fazla hak ediyor.

Medyanın sözüm ona usta yazarları saldıra dursun, internet siteleri Ömer Üründül’ü sanal alemin klavye delikanlılarının kucağına atıp linç girişimi başlata dursun, hatta Türkiye’de benden başka destekçisi kalmasın ben yine de Ömer Üründül’ün yanında olmaya ve onu savunmaya devam edeceğim. Yorumdan para alıp almaması da beni ilgilendirmiyor, para alan onca kişi bugüne kadar bize ne verdi ki?

Son olarak eleştirenler arasında “Ercan Saatçi” gibi kayın-peder kontenjanından basın dünyasına girerek, hak edilmeyen pozisyonlara getirilmiş birinin olmasının, beni Ömer Üründül’e sahip çıkma konusunda daha da kamçıladığını belirtmeliyim.

Son sözüm Ömer Üründül’e… Sakın  takmayın bu boş lafları Sayın Üründül, yolunuzda devam edin, laf salatası yapanlar o salata da anca salatalık olur bunu böyle bilin!

1 yorum

Bir Yorum Yazın

  • Saçma! Ömer Üründül en iyi yorumculardan biridir. Dürüst, efendi, kibar… Ona yapılanlar büyük haksızlık bence. İlker Yasin gibi gaf üstüne gaf yapan, taraftarları çıldırtan biri yorumculuk / spikerlik yapıyorsa Ömer Üründül hayli hayli yapar. Hem de fazlasıyla…

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe