En iyi yabancı diziler için bu listeye bakın!

En iyi yabancı diziler Handmaids Tale

En iyi yabancı diziler listesini sizler için hazırlıyorum. Şu ana kadar 10 dizi ekledim. Efsane yabancı diziler listesi günden güne gelişecek. Fırsat buldukça listeye yeni diziler ekleyeceğim. Yabancı dizi önerileri için, güncelleme var mı diye ziyaret edebilirsiniz. En çok izlenen yabancı dizi olan bu yapımlar IMDb puanına göre sıralandı. IMDb puanına göre en iyi diziler listenin en sonuna doğru oluyor. Yani bu listede IMDb puanı en düşük olan dizi listenin en başında yer alıyor. En çok izlenen diziler ise yani en başarılı olanlar listenin en altında kendine yer buluyor. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler olarak görebilirsiniz. Bu listede yer verdiysem mutlaka en iyi yabancı diziler sıralamasına girmeyi hak etmişlerdir. Keyifli okumalar.

En iyi yabancı diziler listesi başlıyor!

The Returned

IMDb Puanı: 7.1 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
İlk Bölüm Tarihi:
9 Mart 2015
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2015

Oyuncular: Kevin AlejandroAgnes BrucknerIndia Ennenga | Tüm Listeye Göz At

En çok izlenen yabancı diziler The Returned
İzlenmesi gereken yabancı diziler The Returned

En iyi yabancı diziler sıralamasına aldığım ve izlenmesi gereken dizi olarak gördüğüm The Returned, küçük bir kasabada ölen bazı insanların, yeniden görünmesinden sonra yaşanılan olayları konu alıyor. Aslında öldüklerini bilmeyen bu kişiler döndükten sonra kasabada garip olaylar ve cinayetler birbirini kovalar. The Returned, Fransız yapımı olan Les Revenants‘dan uyarlandı.

Transparent

IMDb Puanı: 7.8 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
4
İlk Bölüm Tarihi:
6 Şubat 2014
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 21 Eylül 2017

Oyuncular: Jeffrey TamborAmy LandeckerGaby Hoffmann | Tüm Listeye Göz At

En iyi yabancı dizi önerileri Transparent
Dizi önerileri komedi dram dizisi Transparent

Netflix‘in en büyük rakiplerinden Amazon‘un Amerikan yapımı komedi dram dizisi Transparent, en iyi yabancı diziler listesine girdi. Alışılmışın dışında bir kara mizah olan bu dizinin yapımcısı Six Feet Under, United States of Tara gibi dizilerin de yapımcısı olan Jill Soloway. Dizide Los Angeles‘ta yaşayan bir aile konu alınıyor. Ailenin babası Mort, üç yaşları büyük çocuğunu kendi hayatını değiştirecek bir kararını açıklamak için akşam yemeğine çağırır. Baba Mort, kendini yıllardır erkek bedenine sıkışmış bir kadın gibi hissetmektedir. Bu durumu, kendilerine odaklı çocuklarına açıklayınca, işler beklediği gibi olmaz. Tranparent dizisinde baş rolde Arrested Development‘ten bildiğimiz Jeffrey Tambor var. Diğer oyuncular ise, Girls‘ten bildiğimiz Gaby Hoffman, Revenge‘de bazen oynayan Amy Landecker, Jay Duplass ve Dallas‘tan tanıdığımı Judith Light. Transparent‘ta Kathryn Hahn, Bradley Whitford gibi tanıdık simalar da bazı bölümlerde yer alıyor.

Halt and Catch Fire

IMDb Puanı: 8.3 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
4
İlk Bölüm Tarihi:
1 Haziran 2014
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2017

Oyuncular: Lee PaceScoot McNairyMackenzie Davis | Tüm Listeye Göz At

Rating rekoru kıran diziler Halt and Catch Fire
Efsane yabancı diziler Halt and Catch Fire

En iyi yabancı diziler listesine bu diziyi almasak olmazdı. Halt and Catch Fire dizisi, Christopher Cantwell ve Christopher C. Rogers tarafından yaratıldı. Amerikan yapımı dönem draması olan dizi, 1983 yılında Silicon Prairie‘de geçiyor ve kişisel bilgisayar devrimini kurgusal bir biçimde şirketlerin içerisinden anlatıyor. Dizi adını, bir bilgisayar komutu olan ‘Halt and Catch Fire’dan almış.

The Americans

IMDb Puanı: 8.3 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
6
İlk Bölüm Tarihi:
30 Ocak 2013
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 2 Mayıs 2018

Oyuncular: Keri RussellMatthew RhysKeidrich Sellati | Tüm Listeye Göz At

Tavsiye edilen yabancı diziler The Americans
Yabancı dizi tavsiyeleri The Americans

Ronald Reagan‘ın 1980‘li yıllarda Soğuk Savaş döneminde ABD Başkanı olmasından hemen sonra gelişen olayları konu alan The Americans, Washington DC‘nin bir banliyösünde evli ve iki çocuklu bir aile görünümünde olan ama aslında iki KGB Ajanı olan Elizabeth ve Philip Jennigs‘in maceralarını konu alıyor. Aslında anlaşmalı evlilik yapan çiftin aralarında Soğuk Savaş dönemi hareketlendikçe bir yakınlaşma ve gerçek ilişki oluşur. 1999 yılında Felicity adlı yapımla Altın Küre ödülü kazanan Keri Russell, en iyi yabancı diziler listesine aldığımız bu dizide Elizabeth Jennings‘i canlandırıyor. Eşi Philip Jennings‘i ise Brothers & Sisters‘ta rol alan Matthew Rhys canlandırıyor. White Collar ve The Walking Dead‘den tanıdığımız Noah Emmerich, The Americans‘ta çiftimizin oturduğu mahalleye taşınarak onları yakın takibe alan FBI Ajanı Stan rolünde.The Hollow Crown

IMDb Puanı: 8.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
İlk Bölüm Tarihi:
30 Haziran 2012
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 2016

Oyuncular: Anton LesserSimon Russell BealeTom Georgeson, Benedict CumberbatchTüm Listeye Göz At

En iyi yabancı diziler The Hollow Crown
En iyi yabancı diziler The Hollow Crown

En iyi yabancı diziler listesine bu diziyi almamak olmaz. BBC yapımı bu İngiliz dizisi, William Shakespeare‘in birbirinden ünlü dört oyununu yani Hendriad‘ı seyirciyle buluşturuyor. Bunlar, Richard II; Henry IV, 1. Bölüm; Henry IV, 2. Bölüm ve Henry V. Yapımcısı Sam Mendes olan bu yabancı dizi, İngiliz kültürünü Londra Olimpiyatları zamanında tüm dünyaya hatırlatmak amacıyla çekildi. Her bölüm, ünlü bir İngiliz yönetmen tarafından çekildi. Richard II bölümüyle başlayan dizide, David Bradley, Lindsay Duncan, Tom Goodman-Hill, Rory Kinnear, David Morrissey gibi ünlü İngiliz aktörler rol alıyor.

Homeland

IMDb Puanı: 8.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
7
İlk Bölüm Tarihi:
2 Ekim 2011
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2018

Oyuncular: Claire DanesMandy PatinkinDamian Lewis | Tüm Listeye Göz At

Homeland dizisi en güzel yabancı diziler
En Güzel Yabancı Diziler Homeland

Amerikan yapımı dizi Homeland, bir CIA hikayesi. En iyi yabancı diziler listesine aldığım bu dizi, Irak‘ta kaybolduktan usun süre sonra ülkesi olan Amerika‘ya dönen Scott Brody‘in El-Kaide üyesi olmasından ve saldırı hazırlığı yaptığından bir CIA ajanı olan Carrie Anderson şüphe duyar. Politik bir drama olan Homeland‘in oyuncu kadrosunda Emmy ve Altın Küre ödüllü Claire Danes, Altın Küre adaylığı bulunan Damian Lewis ve yine Emmy ödüllü Mandy Patinkin yer alıyor.

My So-Called Life

IMDb Puanı: 8.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
İlk Bölüm Tarihi:
25 Ağustos 1994
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 1995

Oyuncular: Bess ArmstrongWilson CruzClaire Danes | Tüm Listeye Göz At

İzlenmesi gereken yabancı diziler My So-Called Life
Efsane yabancı diziler My So-Called Life

En iyi yabancı diziler listesi arasına bu 19 bölümlükAmerikan ABC dizisini almamak olmazdı. 1994-1995 yılları arasında yayınlanan My So-Called Life, bir gençlik draması. Yayınlandığı dönemde beğenilen dizinin yaratıcısı Once Again ve Thirthysomething dizilerinde çalışmış Winnie Holzman, yapımcıları ise Edward Zwick ve Marshall Herkskovitz. Bir lisede geçen dizide baş karakter Angela Chase. Onun aile ve lise hayatını izliyoruz. Ergenlik çağında olan Angela‘nın bunalımlarını, hayata bakış açısını ve düşünceleri kendi ağzından aktaran dizi, çocuk istismarı, alkolizm, homofobi ve okul içi şiddet gibi konuları ele alıyor.

Louie

IMDb Puanı: 8.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
5
İlk Bölüm Tarihi:
29 Haziran 2010
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 28 Mayıs 2015

Oyuncular: Louis C.K.Hadley DelanyUrsula Parker | Tüm Listeye Göz At

En iyi yabancı diziler listesinde komedi dizisi Louie
En iyi yabancı dizi önerileri listesi Louie

Yeni baba olmuş bir komedyen için hayat fazlasıyla telaşlı olabilir. En iyi yabancı diziler listesine aldığım bu diziyi, Lucky Louie ile tanınan Louis C.K. yazdı, yönetti, baş rolde oynadı ve montajladı. Dizi de yeni boşanmış, iki çocuklu Stand-up komedyeni Louis C.K’nin kurgusal bir versiyonunun New York‘ta başından geçenler anlatılıyor. Hayatını, dünya görüşünü, harika bir kara mizahla anlatan Louis C.K, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizilerinden birine imza atıyor. Hem de düşük bir bütçeyle. İzlemediyseniz, mutlaka bir bakın.The Handmaid’s Tale

IMDb Puanı: 8.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
İlk Bölüm Tarihi:
26 Nisan 2017
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2018

Oyuncular: Elisabeth MossYvonne StrahovskiMax Minghella | Tüm Listeye Göz At

Handmaids Tale en iyi yabancı diziler listesine girdi.
En iyi yabancı diziler listesi IMDb Handmaids Tale

Yazar Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal nedenlerden dolayı nüfusu azalan bu toplulukta yaşayan kadınlar, devletin malı olarak kabul ediliyor. Bu kadınlar biri olan Offred, topluluğun çoğalması için üreme hizmeti vermeye zorlanır. En iyi yabancı diziler listesine aldığım bu dizi Offred‘in, bu acımasız koşullarda hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Dizinin yaratıcı ise Bruce Miller.

The Simpsons

IMDb Puanı: 8.8 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
29
İlk Bölüm Tarihi:
17 Aralık 1989
Son Bölüm Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2018

Seslendirenler: Dan CastellanetaNancy CartwrightJulie Kavner | Tüm Listeye Göz At

Dizi önerileri The Simpsons
En iyi yabancı diziler The Simpsons IMDb

En iyi yabancı diziler listesine The Simpsons efsanesini almamak olmaz. Tuhaf görünüşleri ve sıra dışı tavırlarıyla Amerika’da en uzun süreyle yayında kalma rekorunu kıran The Simpsons, 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da kısa skeçler olarak başladı. Animasyon dünyasında çığır açan bu ‘uçuk’ aile, daha sonra yarım saatlik çizgi dizi formatına dönüştürüldü. Dizi olduktan sonra, orijinal karakterlerin görünüşleri değişti. The Simpsons kısa sürede televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri oldu. Çizgi dizide, liseyi sonunculukla bitiren Homer, lise aşkı Marge ile evlendikten sonra Springfield’ın orta sınıf ailelerinin yaşadığı Evergreen Terrace bölgesinde bir yaşam kurar. Üç, tuhaf çocukları olur. Homer, zaman geçtikçe birayı, donat’ları, Marge’ın hazırladığı pirzolaları ve İspanyol kanalında Bee Guy’ı sevdiğini fark eder, bir de tabii patronu Mr. Burns ve komşusu Ned Flanders’dan nefret ettiğini. Tam bir iyilik meleği olan eşi Marge, her şeye rağmen çocuklarını ve eşi Homer’ı çok sever. Hayattaki tek lüksü ise her gün yer çekimine karşı koyan uzun mavi saçlarını yaptırmaktır. Ailenin kızı Lisa, haşarı çocuğu ise Bart‘tır. Bir de ailenin en küçüğü olan Maggie vardır.

YouTube’a altyazı nasıl girilir merak ediyorsanız tıklayın!

1 yorum

Bir Yorum Yazın

Cemal Alp Solak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri 2004 Mezunu, Eski Gazeteci, blogger, iletişim ve dijital pazarlama uzmanı... PHP ve WordPress sevdiği konular...

Bumerang - Yazarkafe